Protherm Kombi Bakımı

Protherm Kombi Bakımı Protherm kombide en bilindik markalardan biridir ve birçok mekan içini ısıtmada da oldukça işlevseldir. Temiz ve pratik bir ısınma şansı sunan Protherm kombiler beklentilerinizi karşılayan cihazlardır. Ancak her markada olduğu gibi Protherm markasında da periyodik bakımlara önem vermek gerekiyor. Protherm kombi bakımı konusunda profesyonel olarak hizmet almalısınız. Çünkü bu cihazlara gerekli bakımlar yapılmadığında kombilerinizin ömrü olması gerekenden daha da kısa olabilir.

Cihazlarınız yeni ve eski fark etmeksizin mutlaka düzenli olarak bakımdan geçirilmesi gerekmektedir. Yılda en az bir defa yapılması gereken bu bakımlar cihazın ömrünü uzatmakla kalmaz aynı zamanda enerji konusunda da sizlere önemli bir tasarruf sağlar. Kullanım açısından son derece kolay olsalar da bakım ve tamir işlemleri açısından oldukça karmaşık cihazlardır.

protherm kombi bakımı

Bu cihazların mutlaka düzenli olarak bakımdan geçirilmesi uzun yıllar arıza vermeden kullanılabilmeleri için oldukça önemlidir. Bazı hatalar düşük masraflar çıkarsa da bakımsızlık kaynaklı olarak yedek parça gereksinimi daha yüksek tamir masraflarına neden olabilmektedir.

Protherm Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Protherm bakımı yapılacağı zaman birçok önemli nokta göz önünde bulundurulmaktadır. Kombi sorunsuz bir şekilde çalışıyor olsa da mutlaka bu bakım işleminin yapılmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Protherm kombi bakım servisi hizmetleri arasında şunlara yer verilebilir:

 • Kombi bakımı yapılmadan önce ilk olarak sıcak suyun ve kaloriferlerin yanma durumlarının kontrol edilmesi sağlanıyor.
 • Daha sonra kombide bir su sızdırmazlığı var mı diye bakılıyor.
 • Kombinin içindeki tozların temizlenmesi sağlanıyor.
 • Kombi baca fanı gerekli kontrollerden geçirilmektedir.
 • Mevcut su boşaltılıyor ve daha sonra genleşme tankı havası da ölçülüyor.
 • Düşük ise hava basımı yapılıyor.
 • Brülör temizlik işlemleri yapılıyor. Yanma haznesi de temizleniyor.
 • Bunlardan sonra ateşleme iyonizasyonu elektrotları kontrol ediliyor.

Bu işlemler sonrasında gaz ayar kontrolleri yapılmaktadır. Mevcut arızalar var ise daha sonra oluşan arızalar konusunda uzman teknisyenler bunları tespit ederek bu konu hakkında tüm detaylar sizlere sunuluyor. Bakım sırasında eğer bir arıza riski var ise bu durum sizin onayınız ile tamir edilmektedir. Bu durum da yine ek bir ücret talep edilebilir. Kombinin altında bulunan tüm filtreler sökülür ve temizlenir. Son olarak ise cihaza yeniden su eklemesi yapılır ve bar seviyesi ayarlanır.

Protherm Kombi Bakımında Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Protherm kombi bakım servisi olarak hizmet veren firmalar bu işlemler sırasında son derece titiz davranmalıdır. Titiz bir şekilde gerçekleştirilmeyen bakım işlemleri sonrasında son derece sorunlu bir süreç yaşayabilirsiniz. Protherm servisi olarak hizmet veren firmanın mutlaka yetki belgesi olduğundan emin olmanız gerekiyor. Eğer yetki belgesi bulunmuyor ise bu firmalardan hizmet almamalısınız.

Protherm Kombi Aksatılırsa Neler Olur?

Protherm kombi bakımı aksatılmaması gereken işler arasında yer alıyor. Bu süreçte mutlaka cihazlarınızın profesyoneller tarafından düzeli olarak kontrol edilmelidir. Kombi bakımını aksatırsanız şu durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz:

 • Kombilerinizin ömrü olması gerekenden daha da kısa olur.
 • Fabrikasyon değerlerinden çok daha düşük bir performans sergiler.
 • Yüksek doğalgaz faturalarına neden olur.
 • Yüksek maliyetli arızalar ile karşılaşabilirsiniz.
 • Daha fazla gaz tüketir. Bu da yanma ayarlarının bozulmasına neden olabilir.
 • Yaşam alanlarınızı yeteri kadar ısıtamazsınız.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak mutlaka Protherm bakımı yaptırılmalıdır. Kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veren cihazlar son derece üstün niteliklerdedir. Ancak düzenli olarak bakımları yapılırsa bu cihazlardan daha yüksek bir performans alabilirsiniz. Hem iş hem de evde kullanılan tüm kombilerin bakımlarının detaylı olarak yapılması gerekmektedir. Aksi halde çok ciddi kombi arızaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Protherm Kombi Bakımı Fiyatları

Protherm kombi bakımı fiyatları çeşitli faktörlere göre değişebilmektedir. Bu süreçte kombinizin genel bakımı yanında petek yıkama ve temizleme hizmeti de alabilme şansınız bulunmaktadır. Kombi bakımı konusunda servisler ortalama bir fiyat üzerinden teklif sunuyor. Kullanıcı için en sağlıklı olacak şekilde verilen Protherm kombi bakımı hizmeti bu alanda eğitim almış kişiler tarafından verilmektedir.

Protherm bakımı konusunda deneyimli kişilerin hizmet vermesi cihazınızın ömrü açısından büyük bir önem taşımaktadır. Kaliteli, profesyonel ve son derece üstün niteliklerde verilen kombi bakımı hizmetlerinde beklentiler en iyi şekilde karşılanıyor.

Fiyatlar da son derece uygundur ve hemen herkes yılda bir ya da iki defa kombi bakımı hizmeti alabilme şansına sahip olabiliyor. Protherm kombi bakım servisi firmaları bakım konusunda sizlere her konuda da gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştiriyor. Cihazlarınızın ömrünü uzatacak nitelikte sunulan hizmetlerdir.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?